09.01.2018 admin

МЕДИЧНА РЕФОРМА НАРОДЖУЄТЬСЯ: ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ УКРАЇНУ

МЕДИЧНА РЕФОРМА НАРОДЖУЄТЬСЯ: ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ УКРАЇНУ

ВЕРХОВНА РАДА ПРОГОЛОСУВАЛА ІСТОРИЧНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ, ЗА ЯКИМ УКРАЇНСЬКА МЕДИЦИНА МАЄ ЗМІНЮВАТИСЬ НА КРАЩЕ. ДОВКОЛА САМОГО ДОКУМЕНТУ ДОСІ ВИРУЮТЬ ПРИСТРАСТІ, ПРОТИВНИКИ ЙОГО НАЗИВАЮТЬ "СИРИМ", А ЛОБІСТИ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ ВКАЗУЮТЬ, ЩО ДЛЯ ВПЕВНЕНОЇ ХОДИ РЕФОРМИ ПОТРІБНІ Й ІНШІ ЗАКОНОПРОЕКТИ.

Наприкінці 2018го року цей закон разом із законом про сільську телемедицину підписав президент України.

Цікаво те, що текст #eHeatlh пройшов майже без правок. Тобто архітектурно та інституційно цей документ вже дає можливість рухатись вперед.

ГОЛОВНИЙ АКЦЕНТ ЗМІН, ПОСТАВЛЕНИЙ КОМАНДОЮ В.О. МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УЛЯНИ СУПРУН – ВІДМОВА ВІД АДМІНІСТРАТИВНОГО КЕРУВАННЯ ФІНАНСУВАННЯМ МЕДИЦИНИ І ПЕРЕХІД НА ВИЗНАНУ У СВІТІ МОДЕЛЬ ФІНАНСУВАННЯ – ГРОШІ ЗА ПАЦІЄНТОМ.ОСНОВНІ ПУНКТИ ЗМІН: РЕАЛІЗАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ПОЛІТИКИ БУДЕ ПЕРЕДАНА ВІД МОЗ ДО НОВОГО ДЕРЖОРГАНУ, НАТОМІСТЬ МІНІСТЕРСТВО ТАК САМО ПРОДОВЖИТЬ РОЗРОБЛЯТИ ЦЮ ПОЛІТИКУ; ФІНАНСУВАННЯ ЛІКАРЕНЬ І ОПЛАТА ПРАЦІ ЛІКАРІВ БУДУТЬ ПЕРЕВЕДЕНІ НА КОНКУРЕНТНІ УМОВИ (НЕ "СТАВКА" ЗА САМЕ ІСНУВАННЯ ЛІКАРЯ, А ПЛАТА ЗА КОНКРЕТНУ ВИКОНАНУ ЯКІСНУ РОБОТУ); СІЛЬСЬКА МЕДИЦИНА ПЕРЕСТАНЕ БУТИ НЕІСНУЮЧОЮ І НЕДОСТУПНОЮ; МЕДЗАКЛАДИ ОТРИМУЮТЬ НОВУ ФОРМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ – НЕКОМЕРЦІЙНІ ПІДПРИЄМСТВА, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ГРОМАДАМ; ПАЦІЄНТИ ОТРИМАЮТЬ ПРЯМІ ВИПЛАТИ ВІД ДЕРЖАВИ НА ЛІКУВАННЯ.

ЩО ЗМІНЮЄ РЕФОРМА

ДЛЯ ДЕРЖАВИ МЕДИЧНІ ЗМІНИ ОЗНАМЕНУЮТЬСЯ ПОЯВОЮ НОВОЇ ІНСТИТУЦІЇ – НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ. ГОЛОВНА ЗАДАЧА – РОЗДІЛИТИ РОЛІ: РОЗРОБКА ПОЛІТИКИ ЗДОРОВ’Я ЗАЛИШАЄТЬСЯ У МОЗ, А РЕАЛІЗАЦІЯ ЦІЄЇ ПОЛІТИКИ ПЕРЕЙДЕ ДО НСЗУ. ЗА ВИСЛОВОМ УЛЯНИ СУПРУН, ЦЕ БУДЕ "СИЛЬНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАКУПІВЕЛЬНИК", ЯКИЙ ВІД ІМЕНІ ЛЮДЕЙ ОПЛАЧУВАТИМЕ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ, НАДАНІ ЗА МІЖНАРОДНИМ ПРОТОКОЛАМИ. І ЯКЩО ЦІ ПОСЛУГИ ПОВНІСТЮ СПЛАТИЛИ ЗА РЕАЛЬНИМИ СТАВКАМИ, АЛЕ НАДАЛИ НЕЯКІСНО, АБО З ПАЦІЄНТА ВИМАГАЮТЬ ХАБАРІ, ТО КЛІНІКА ЗАЛИШИТЬСЯ БЕЗ КОНТРАКТУ З НСЗУ. ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО, БО ЗАРАЗ МОЗ І ФІНАНСУЄ, І ПЕРЕВІРЯЄ, І КОНТРОЛЮЄ, І ІНФОРМУЄ, — ВКАЗАЛА В.О. МІНІСТРА.

НА ЩО МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ ПАЦІЄНТ

ВВОДИТЬСЯ ПОНЯТТЯ "ДЕРЖАВНОГО ПАКЕТА", ЩО ОЗНАЧАЄ ГАРАНТОВАНУ ОПЛАТУ ПЕВНОГО ОБСЯГУ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ У ЕКСТРЕНІЙ, ПЕРВИННІЙ, ВТОРИННІЙ (СПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ), ТРЕТИННІЙ (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ) ТА ПАЛІАТИВНІЙ ДОПОМОЗІ.ПРИ ЦЬОМУ ГАРАНТОВАНА ПОВНА ОПЛАТА НЕОБХІДНИХ МЕДПОСЛУГ ТА ЛІКІВ НАДАВАТИМЕТЬСЯ ПРИ ЕКСТРЕНІЙ, ПЕРВИННІЙ ТА ПАЛІАТИВНІЙ МЕДДОПОМОЗІ. ЗОКРЕМА, НА "ПЕРВИНЦІ" ПАЦІЄНТ ГАРАНТОВАНО МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА: ДІАГНОСТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ ТА ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ, СКРИНІНГОВІ ОБСТЕЖЕННЯ, ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ.

Звичайно в 2018му році це буде стосуватися лише первинної ланки. Для ЦРЛ ще навіть не прийняті капітаційні ставки. Скоріш за все, оплата спеціалізованих медичних послуг буде тарифікуватись відповідоно до процедур, як це і було раніше на рівні областних державних адміністрацій. Безумовно, вже зараз потрібно думати про майбутню інтероперабельніть щодо вибору МІС. На сьогоднішній день eHeatlh, а саме базу даних та продуктове середовище центрального компонету МОЗ вже передали на ДП. Це означає, що всі дані в т.ч. персональні що передаються разом з підписанням контрактів з кожним пацієнтом будуть захищені сертифікатом КСЗІ. Отже, під час вибору МІС головний лікар може приймати рішення щодо розміщення серверної частини як на власних машинах, так і на хмаринці провайдера. Таким чином подальші проблем на боці інфраструктури медичного закладу або вендору можна уникнути. Але як уникнути відсутності інтеграції між первинною та вторинною ланкою?

Не секрет, що наша компанія є домінуючою на стоматологічному ринку, який свого часу мав одну з найбільших потреб щодо інформатизації. Відповідно всі переваги систему електронного реєстру можна використовувати так само для пацієнтів цієї галузі. Це може бути і особистий кабінет і он-лайн запис на прийом. Ну і врешті-решт, єдина електронна медична картка, у якій ведуться різні щоденники лікарів.